Par mums

IBM kolekcija sastāv no domubiedriem, kuru vienīgais mērķis nav tikai slavēt un fanātiski aizstāvēt visu ko kādreiz ir izgatavojusi IBM koorporācija. Mēs drīzāk esam cilvēki kuri grib maksimāli apkopot IBM vēsturē bijušos notikumus/tehniku, lai nākošajām paaudzēm ir ko aplūkot un zināt kā cēlusies IBM koorporācija. Mēs vācam visu par IBM, gan fenomenālos izgudrojumus, gan arī pieļautās kļūdas un nedaudzās izgāšanās.

Kā viss sākās? Ap 2019. gada beigām viens no tagadējās IBM kolekcijas biedriem, gribēja iemainīt no Datorvēstures kolekcijas maiņas fonda, vecu IBM Thinkpad datoru pret savu veco datoru. Darijuma,laikā runājoties nāca atskārsme – cik gan daudz apkārt patiesībā ir vecu IBM ražojuma tenikas un cik interesanta bijusi šīs koorporācijas vēsture. Datorvēstures dalībnieki par šo faktu ieminējās mainītājam, tā pamazām neapzināti aizsākās IBM kolekcijas izveide. Tika gādāti veci IBM laptopi, desktopi, serveri, programatūra visdažādākajos stāvokļos. Dalībniekiem šī nodarbe iepatikās, līdz vienā brīdī konstatējām – jā, “IBM kolekcija” tiešām jau ir kolekcijas nosaukuma cienīga.

Patreiz diemžēl mūsu ekspozīcija tiek atrādīta tikai internetā, jo rēlalai ekspozīcijai nav piemērotu apstākļu, Taču kolekcijas pirmsākumos izskatijās šādi.

IBM Kolekcijas eksponāti
IBM Kolekcijas pirmsākumi

Bez pagātnes nav nākotnes

Ja ir vēlme pievienot kādu eksponātu IBM kolekcijas saimei, jeb ir kāds vēsturisks stāsts saistībā ar IBMdroši sazinieties ar mums.