IBM Thinkpad R52 (Type 1858)

IBM Thinkpad R52 (Type 1858) Memtest86

IBM kolekcija tikusi pie jauna eksemplāra un priecājāmies par vajadzību pec vel viena plaukta. Jaunpienācējs ir Thinkpad R52 (Type1858).

Aparāts izglābās no miskastes un paldies, ka pirms izmešanas īpašnieks sazinājās ar IBM kolekciju. Aparātam ir apmierinoš vizuālais un labs (lai gan nedaudz dīvains), tehniskais stāvoklis

IBM Thinkpad R52 (Type 1858)

Kad no aparāta noņēmu nelielo kultūrslāni (bija dzīvojis plauktā nelietots dažus gadus) pirmoreiz mēğināju ieslēgt – nekas nenoika, galvā jau noskrēja rinda iespējamo problēmu un neviena patīkama. Taču sāku ar sev patīkamāko  – noņēmu klaviatūru lai pārliecinātos, ka tā ir pieslēgta – mans naivums atmaksājās, joprojām nezināmu iemeslu dēļ, klaviatūra bija atvienota.

IBM Thinkpad R52 (Type 1858) keyboard
IBM Thinkpad R52 (Type 1858) opened

Pievienojot klaviatūru, aparāts ieslēdzās pilnīgi normāli. Vienīgi barošanas bloka štekeris ir sačakarēts standarta versijā.

IBM Thinkpad R52 (Type 1858) Specifications

Ja jau reiz atvērts, gribēju pie reizes jaunpienācēju nedaudz patīrīt (kaut baigi aizaudzis nebija). Izņēmu RAM’us utml.

Te sākās nākošie vel šobrīd man neskaidri brīnumi – pec tīrīšanas saliekot atpakaļ ramus kombinācijā, kādā tie pirms tam stāvēja, jaunpienācējs sāka bļaut par problēmām ar RAM. Apmainot moduļus vietām, viss atkal aizgāja.

RAM ir palielināts no orğinālajiem 512MB uz 1GB (2×512).

Lai ar šodien it kā strādā korekti, pec ārējās notīrīšanas, atstāju memtestu izčekot to RAM. Memtesta viedoklis šobrīd nav vel zināms.

IBM Thinkpad R52 (Type 1858) Memtest86

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *