Lenovo Thinkpad X61 Tablet (Type 7763)

Two Thinkpad x61 Tablet (type 7763)

Pavisam nejauši līdz IBM kolekcijai nonāca ziņa, ka ir iespēja tikt pie diviem Lenovo Thinkpad x61 Tablet laptopiem/planšetēm. Protams izdevība garām laista netika un aparāti drīz vien ceļoja uz IBM kolekcijas saimi.

lenovo_thinkpad_x61_tablet_obtained
Lenovo Thinkpad x61 Tablet dodas uz kolekciju.

Abi aparāti brālīgi līdzšinējo dzīvi dzīvojuši vienuviet, taču katram tehniskais un vizuālais stāvoklis diezgan atšķirīgs.


1) Lolotais x61T vizuāli un tehniski labā stāvoklī, ja neskaita displeju. Savos jaunības laikos šiš aparāts ticis pie augstākas rezolūcijas skārienjūtīgā displeja, taču ar orģinālo Lenovo ražojumu tam nav nekāda sakara. Attiecīgi pec laika ekrānam stikla līme ir iekšpusē vāroties satecējusi peļķēs, gandrīz pa visa ekrāna perimetru. Neskatoties uz to – displejs ir funkcionēt spējīgs un pat korekti reaģē uz pildspalvas pieskārieniem. Kopumā dators pilnā komplektācijā (pat ar orģinālo pildspalvu, kas izbrīnija IBM kolekcijas kolektīvu).

2) Rezervists ir vairāk kalpojis Lolotajam par donoru. Taču arī šis aparāts iekšā slēdzās un joprojām ir gatavs darbam, Vienīgi tāpat kā Lolotais, sūdzās par CMOS baterijas nāvi. Ekrāns šim ir orģinālais, labi saglabājies (nav nekādas peļķes ekrānā utml), uz pildspalvas glāstiem reaģē korekti un visādi citādi – aparāts labā stāvoklī. Vizuāli īsti nav kam piekasīties tik vecam aparātam, bet tehniski labā stāvoklī. Vienīgie trūkumi, nav akumlatora, CMOS baterija mirusi un nav pašam savas pildspalvas.

Ar pucēšanu šiem aparātiem nodarbojos tikai ārēji, kas arī daudz nebija vajadzīgs, jo aparāti bijuši kopti un pat ekrāniem eņģes vērās diezgan stingri, tātad pārāk daudz lietoti šie aparāti nemaz nav bijuši.
Ātri tika abi brālīši sagatavoti pārinstalācijai un tika pie Windows 7 (orģinālā šiem aparātiem nāk licenzes uz Microsoft Windows Vista Business, bet recovery nebija šiem modeļiem mums uzreiz pieejami). Sainstalējās aparāti bez liekām problēmām un arī korekti strādāja.
Lielākā mīkla par šīm planšetēm IBM kolekcijai palika – kā īsti strādā pildspalva, ja ekrāni reaģē uz orģinālajām pildspalvām, bet nereaģē pilnīgi ne uz kādiem citiem pieskārieniem, ne pirkstiem, ne metālu..

Lenovo Thinkpad x61 Tablet (Rezervists), planšetes režīmā.

Personīgi man šī bija pirmā iespēja izmēģināt strādājošu IBM/Lenovo Tablet aparātu. IBM kolekcijas pirmsākumos – IBM Thinkpad X41 Tablet (Type 1866) cīņā par vairāku donoru salikšanu vienā funkcionējošā aparātā, gan biju nedaudz ar to iepazinies, bet līdz lietošanai man nebija sanācīs tikt. Pirmie iespaidi – interesanti protams pabakstīt MS Windows ar pildspalvu un pazīmēt paint’ā ķinķēziņus, taču ikdienā grūti iedomāties tam pielietojumu. Manuprāt tas lietojams vairāk specifiskās jomās, kur lietot parasto fizisko klaviatūru ir problemātiski un noteikti vajadzīgs CPU ar x86 arhitektūru.
Katrā ziņā, prieks par guvumu un turpinam kolekcionēt IBM/Lenovo tehniku, lai atkoptu un parādītu.

Lenovo Thinkpad x61 Tablet reklāma, tālajā 2007. gadā,

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *