PS/2 Model 30 (Type 8530)

IBM PS/2 Model 30 (Type 8530)

Uz IBM kolekciju šodien ieradās IBM PS/2 (Model 30) .sistēmbloks, bez barošanas bloka.

Atverot korpusu protams vēsturiskais slānis pietiekami efektīvs, bet nekādas trağiskas pazīmes par gulēšanu peļķē,vai tamlīdzīgi, par laimi neatradās.

Pa cik PS/2 sistēmām barošana bija tāda pati parastā barošana, kā citām tā laika AT sistēmām, sāku pārcilāt kompjus ar diezgan drošu pārliecību, ka kādā korpusā noteikti man ir strādājoš AT baroklis. Taču aplauzos pret strīpu ATX barokļiem un diviem beigtiem AT barokļiem. Beigās atlika vien izvilkt vienu vecu sistēmbloku ar 386 proci, lai no tā izvilktu uz brīdi barošanu priekš jaunpienācēja PS/2 testaŠeit nu jāsaka paldies MaiklsBlack, jo savulaik šo 386 sistēmbloku dabuju no viņa. Rezultāts...

IBM PS/2 Model 30 (Type 8530) opened

Pirmajā brīdī no PSU štekeriem uz PS/2 mātesplates panesās dūmi un štekeri pamatīgi sakarsa. Lai ar pec skata it kā kontakti nebja ne aplauzti, ne slapji, utml… apslauciju un riskēju spraust velreiz – sistēma palaidās un sāka bļaut par diskešu iekārtas, un klaviatūras neesamību (uz pirmo ieslēgšanu visu no sistēmplates atslēdzu).

Tad nu atlka atrast IBM PC DOS būtablu disketes imidžu, kas paredzēts Model 30 (Intel 80186). Tad nedaudz izvirtības lai no Windows 10 ierakstītu 720 kb OS/2 imidžu disketē.

IBM PS/2 Model 30 (Type 8530) 720 KB floppy

Stumjam disketi jaunpienākušajā dinozaurā.

IBM PS/2 Model 30 (Type 8530) OS/2 started
IBM PS/2 Model 30 (Type 8530) OS/2 welcome screen

Iespējas protams šī Os piedāvā ne vairāk kā citas tā laka Os (CP/M, MS DOS, utml), iespēja – kopēt/lasīt/formatēt disketes, nolikt diska galviņas pirms kompja izslēgšanas (diska parametrus dinozaurs zaudējis,nav pagaidām ideju – kā tos atstatīt atpakaļ), un uzstādīt datumu (lai cik dīvaini, bet nebija problēmas iestādīt 2020 gadu).

IBM PS/2 Model 30 (Type 8530) OS/2 menu

Kopumā sistēma strādājoša, bet protams jājauc un jāiztīra, un vajadzīgs, jz ne orğinālais, tad pagaidām jebkāds AT baroklis, lai nav jāmoca no MaiklsBlack dabūtais kompis (kas pats par sevi strādā Ok).

Par šī aparāta turpmāko atdzīvināšanas procesu turpināsim informēt kādā no nākošajiem projektiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *